Su Kaçağı Var • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
Su Kaçağı Var

Su Kaçağı Var

Su Kaçağı Var

Su hayatın her alanında kullanılır. Temizlik yaparken, duş alırken, bulaşık yıkarken hep suya ihtiyaç duyarız. Aynı zamanda doğalgaz kombisi için de yine su gereklidir. İnşaat halindeki bir binaya su tesisatı yapılır. Mutfakta lavabo, bulaşık makinesi gideri gibi birçok şeye ihtiyaç duyulduğundan buraya su tesisatı döşenir. Aynı zamanda banyoda da çamaşır makinesini kullanabilmek için yine su tesisatının döşeli olması gerekir. Ancak zaman zaman evimizde su ile sıkıntılar yaşayabiliriz. Özellikle apartmanda oturan bir kişiysek eğer, bir gün tavanımızdan su damladığını görebiliriz. Eve geldiğimizde yerler su ile dolu olabilir. Bunlar hep yaşamın içerisinden kesitlerdir. Buna su kaçağı denir.

Evimde su kaçağı var diye telaş yapmayın! Çünkü artık su kaçakları kolaylıkla tespit edilebiliyor ve sorun kısa sürede çözülebiliyor. Su kaçaklarının birçok nedeni olabilir. Özellikle suyun geçtiği tesisat borularında çatlak, kırık olabilir. Bu da suyun oradan dışarıya akmasına ve zamanla eve sızmasına neden olur.

Su tesisatı evde gözle görülür bir yerde değildir. Duvarların içerisinde bulunur ve bu nedenle su duvarlardan sızmaya başlar. Bu zamanla rutubete dönüşür. Özellikle evde bir bebek varsa sağlık açısından büyük problemler yaşanabilir. Su kaçağı var diyorsanız tesisatçıların yeni mucizelerinden faydalanma vaktiniz gelmiş demektir. Artık yeni dinleme aletleri ile suyun nereden aktığını kolaylıkla bulan tesisatçılar, evinizin her yerinde döşeli olan su tesisatı için tüm duvarlarınızı kırmak zorunda kalmıyor. Su kaçağı var kanısına vardıysanız, bu tesisatçıların bir dinleme aygıtıyla suyun sesini dinleyip problemi bulmasına tanık olabilirsiniz. Gözünüz korkmasın! Kendi çözümleriniz ile bu sorunu çözmeye kalktığınız taktirde sizi bekleyen büyük bir temizlik, duvarlarınızın yeniden alçı olup sıva yapılması gibi birçok işlemi yaptırmak durumunda olduğunuzu bilmelisiniz.

Su Kaçağı Tespiti Yapılırken Neler Kullanılır?

                Su kaçağı var diye düşünüyor ve buna bir çözüm bulmak istiyorsanız, öncelikle yapmamanız gereken tek şey müdahale etmektir. Bu tüm işleri daha da zorlaştıracaktır. Artık herkes interneti fazlasıyla kullanabilmektedir. Bu nedenle öncelikle internet fikir alınabilir. Daha sonra tesisatçıların güvenilir olduğu kanısına varıldığında hemen eve davet edilmeli ve cihaz ile tespit gerçekleştirilmelidir.

Su tesisatı yapılırken, bir temiz su gider borusu vardır. Bir de kirli suyun gider borusu vardır. Bu kullanılan mekâna göre döşenmiştir. Eğer suyun sızdığı yerde belli bir koku varsa, bu kirli suyun gider borusunda bir problem olduğuna işarettir. Kişiler için daha kötü bir durum olduğu bilinmektedir. Bu nedenle su kaçağı var diyen kişilerin, özellikle kirli su borusu sorunları olabileceği riskini asla göz ardı etmemesi ve buna bir tesisatçının el atması gerektiğini düşünmesi gerekir. Cihazla tespit edilen kaçak su sayesinde, ekonominin fazlasıyla önemli olduğu günümüzde tasarruf edileceği bir gerçektir. Çünkü eğer sorun cihazla tespit edilmezse, evde bulunan tüm tesisat duvarlar kırılarak kontrol edilecektir. Bu da bazen boş yere sağlam duvarları kırmak demektir. Kırılan duvarların tekrar yenilenmesi de bir hayli külfetli olacaktır. Bu nedenle teknolojiden yararlanmak mantıklıdır.

Su kaçağı var diyen kişiler sadece ev sahipleri değildir. Belki bir belediye binası, belki bir okulda da su kaçağı meydana gelebilir. Çok fazla sayıda kişinin olduğu mekânlarda su kaçağı sorunu da daha fazla büyüyecektir. Bu nedenle hızlı ve pratik bir çözüm olan dinleme cihazıyla sorunu tespit ettirip cüzi bir miktarda ödeme yaparak sorundan kurtulmaktır. Eğer sizin de bir su kaçağı probleminiz var ise, sorunu çözdürebileceğiniz tesisatçılara ulaşmalısınız.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı