Su Kaçağı Bulma • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

 Robot Yardımı ile Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kimi zaman yapıların içerisinde yer alan borular zarar görebilmekte ve buna bağlı olarak da yapıların içerisinde su sızabilmektedir. Özellikle çok sık kullanılan bir alanda su kaçağı olduğu zaman bu bizi sıkıntıya sokabilmektedir. Özelliklede yapıların zeminlerinde meydana gelen su kaçakları betonların direncini düşürebilmektedir. Bu da göçüklere ve çökmelere neden olabilmektedir. Bu hem yapıların zarar görmesine hem de maddi olarak zarar görmemize neden olabilmektedir. İşte bu sorunu ortadan kaldırmak için Kırmadan su kaçağı bulma  yöntemi kullanılıyor. Bu yöntem sayesinde artık sizde yapılarınızda meydana gelen su kaçaklarını yapılara zarar vermeden kısa süre içerisinde bulabilirsiniz.

Eskiden yapılarda meydana gelen su kaçaklarını bulmak için yapılarda su kaçan bölgelerin teker teker delinmesi ve borunun su sızdıran bölgenin bulunması gerekiyordu. Ancak günümüzde ise artık yapılara zarar vermeden su sızdıran boruları ve bölgeyi bulmak mümkün! Özelliklede teknolojinin gelişmesi ile beraber artık birçok farklı teknolojik alet geliştirildi. Kırmadan su kaçağı bulma yapan robotlarda bunlardan bir tanesidir. Bu robotlar sayesinde yapılardaki su sızdıran bölgeler noktasal olarak bulunuyor ve yapıya çok fazla zarar vermeden su kaçakları önleniyor.

Kırmadan su kaçağı tespit eden robotlar su sesine duyarlı oldukları için ilk olarak su sızdıran bölgeler gözle bulunuyor. Daha sonrasında ise robotlar yardımı ile hassas tarama yapılarak su sızdıran bölgeler noktasal olarak bulunuyor. Bulma işlemi tamamlandıktan sonra mermerlerin ya da fayansların tamamına zarar vermeden sadece su sızdıran bölgedeki beton, mermer ya da fayans kırılarak su sızdıran boruya ulaşılıyor. Daha sonrasında ise bu sızıntı onarılarak sorun ortadan kaldırılıyor.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Ücreti Uygun mu?

Evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarını bulmak için sıradan tesisatçılarla çalışmamanız sizin için daha iyi bir seçim olacaktır. Çünkü sıradan tesisatçılar su kaçaklarını bulmak için duvarda daha fazla delik açacaklardır ve bu da daha fazla maddi zararın olmasına neden olacaktır. Kırılan tüm fayansların ve mermerlerin değiştirilmesi ve duvarın yeniden onarılması oldukça masraflı olacaktır. Ancak Kırmadan su kaçağı bulma yöntemi ise böyle bir sıkıntıyla karşılaşmıyorsunuz. Çünkü bu yöntem sayesinde duvara onlarca delik açmak yerine sadece su sızdıran yere tek bir delik açıyor ve hasarlı olan boruyu değiştirmiş oluyorsunuz.

Kırmadan su kaçağı bulma yönteminde su sesine duyarlı robotlar kullanılmaktadır. Bu robotlar sayesinde duvardaki suyun akış sesi dinlenir ve suyun sızdığı noktasal olarak bulunur. Daha sonrasında ise bu nokta delinir ve hasarlı olan boruya ulaşılır. Bu işlem yapılırken duvarın diğer kısımlarına zarar verilmediği için maliyette düşürülmektedir. Özelliklede profesyonel olmayan yöntemlere göre kırmadan su kaçağı bulma sizin için daha uygun fiyatlı olacaktır.

Kırmadan su kaçağı bulma sadece altyapı sistemlerinde meydana gelen su kaçaklarını bulmak için kullanılmıyor. Bunun yanı sıra kalorifer ve peteklerde meydana gelen su kaçakları da bulunmaktadır. Ayrıca bu sistemlerin altyapı sistemlerindeki su kaçakları da yine teknolojik cihazlar yardımı ile noktasal olarak tespit edilmektedir. Bu sayede de çok daha az masrafla sistemlerde meydana gelen su kaçakları noktasal olarak tespit edilmektedir.

Eğer sizin de kullandığınız yapılarda su kaçakları varsa o zaman yapmanız gereken bu alanda uzman olan ekipler ile iletişime geçmek olacaktır. Bu sayede sistemlerde meydana gelen su kaçakları Kırmadan su kaçağı bulma yöntemi ile tespit edilecek ve çok daha az masrafla bu sorundan kalıcı olarak kurtulacaksınız. Sizde hemen gerekli donanıma sahip firmalar ile iletişime geçerek su kaçaklarının bulunmasını sağlayabilirsiniz.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı