Su Kaçağı Bulma • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma Artık Çok Kolay!

Evlerde, ofislerde, işyerlerinde ve yaşam alanlarında yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi de kaçak su sorunudur. Bu sorun ilk başlarda çok ciddiye alınmasa da zamanla ciddiye alınacak kadar büyüyebilmektedir. Bu nedenle de kaçak su sorunlarını anında çözmek hem sizin hem de yapının sağlığı için oldukça önemlidir. Su kaçağı bulma sayesinde de bu sorunların ortadan kaldırılması oldukça kolay. Bunun için uzman birisiyle iletişime geçmeniz yeterli oluyor.

Yapılardaki borular zamanla dayanımlarını ve işlevlerini kaybetmeye başlarlar. Bu da boruların çatlamasına ya da ek yerlerinden çıkmasına neden olur. Böylece borulardan sızan su ilk olarak duvara sızar. Duvar bu suyu hemen yapı içerisine ya da dışarısına aktarmaz. İlk olarak duvar suya doyana kadar sünger etkisi görür ve suyu emer. Duvar suya doyduktan sonrada suyu yapı içerisine ya da dışarısına aktarmaya başlar. Bu da çok ciddi sorunlara yol açar.

Yapıların ayakta durmasını sağlayan en önemli etken duvar ve duvar içerisindeki demirlerdir. Ancak yapı içerisine su sızmaya başlayınca duvarın direnci azalır ve demirlerde paslanarak daha düşük bir dirence sahip olur. İlk başlarda bu çok fazla hissedilmese de ilerleyen yıllarda yapının yavaş yavaş yıkılmaya başlar. İşte bunun olmasını engellemek için uzman kişilerden Su kaçağı bulma konusunda yardım almanız şart. Bu sayede su sızdırma sorunundan kurtulmuş olacaksınız.

Su Kaçağı Nasıl Bulunuyor?

Eskiden Su kaçağı bulma işlemi göz kararı ile yapılmaktaydı. Yani ilk olarak gözle duvar incelenir ve su sızdıran yerler tahmin edilerek buralar kırılırdı. Eğer şanslıysanız 1 – 2 kırmadan sonra suyun sızdığı yer bulunmaktaydı. Şanslı değilseniz o zaman karşınızda delik deşik olmuş bir duvar olurdu. Bu da hem kötü görüntüye hem de ek maliyetlere neden olmaktaydı. Ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık bu sorunu yaşamıyorsunuz. Çünkü teknolojinin geliştirdiği yeni cihazlar sayesinde artık yapılara zarar vermeden su kaçakları bulunup onarılabiliyor. Peki, bu nasıl oluyor?

Son yıllarda geliştirilen ve Su kaçağı bulma robotu olarak adlandırılan bir cihaz yardımı ile duvar arasında ilerleyen suyun sesi dinlenir. Gelişmiş bir yazılıma sahip olan bu cihaz suyun düzensiz olduğu ve sızdığı yerleri sinyal sesi ile bildirir. Bu cihazı kullanan uzman personellerde aldıkları eğitimler sayesinde kaçak olan bölgeleri noktasal olarak bulabilirler. Suyun sızdığı nokta bulunduktan sonra borudaki çatlak olan noktaya gelecek şekilde bir delik açılır ve buradan boru onarılır. Boru onarıldıktan sonrada artık aynı noktadan bir daha su sızdırma sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız.

Gelişen teknoloji ve Su kaçağı bulma robotları sayesinde artık su kaçaklarını bulmak ve onarmak çok daha az maliyetli oldu. Çünkü eskiden sadece onarma ücreti değil aynı zamanda da yıkılan ve harap olan duvarı onarma ücreti de bulunmaktaydı. Ayrıca duvar onarılsa dahi ilk günkü görünümünden çok uzak oluyordu. Günümüzde ise gelişmiş robotlar ve cihazlar kullanıldığı için artık yapıya ve duvara zarar vermeden suyun sızdığı noktalar çok kolay bir şekilde bulunabiliyor ve müdahale edilebiliyor. Bu da maliyetin daha da düşmesine yardımcı oluyor.

Eğer sevinizdeki ya da işyerinizdeki su kaçaklarından şikâyetçiyseniz o zaman modern cihazlara sahip bir firma ile iletişime geçebilir ve bu konuda yardım alabilirsiniz. Son yıllarda birçok farklı Su kaçağı bulma firmasını kurulması sayesinde aradığınız firmayı bulmak sizin için o kadarda zor olmayacak. Ancak güvenilir, işini bilen ve deneyimli bir firma ile çalışmak size her zaman avantaj sağlayacaktır.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı