Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

1907806_288749941329563_6291805730026953397_n - KopyaSu Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

                Günümüzde yapılarda meydana gelen birçok farklı sorun bulunuyor. Bu sorunlardan kimileri çok büyük sorunlara neden olmazken kimileri ise neden oldukları ile yapıların çökmesine bile neden olabiliyor. İşte su kaçakları da bunlardan bir tanesidir. Aslında su kaçakları o kadarda büyütülecek bir sorun değil. Tabi ki de erkenden gerekli müdahaleleri yaparsanız. Ancak su kaçağına rağmen gerekli olanları yapmaz ve önlem almazsanız o zaman duvarlarınız zamanla kabaracak ve çürüyecektir. Hatta bu durum ilerleyerek duvarların zamanla yıkılmasına bile neden olabilir. İşte bu yüzden sizde su kaçakları ile mücadele edebilmek için Su kaçak tespiti ekiplerinden yardım almalısınız. Bu alanda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip ekipler sizlere sunacağı kaliteli hizmet sayesinde sizi tamamen bu sorundan kurtarabilirler.

Su kaçak tespiti günümüzde eskiye göre çok daha kolay gerçekleşiyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi sayesinde artık bu alanda da teknolojik cihazlar tercih ediliyor. Birçok markanın üretmiş olduğu su kaçak tespiti cihazları sayesinde duvara zarar vermeden duvar içerisindeki su tesisatı dinleniyor. Bu cihazları ise gerekli eğitimi almış ve tecrübeli personellerin kullanması şart. Aksi durumda yanlış noktalar tespit edilebilir. Bu da maliyetin artmasına neden olacaktır. Su tesisatı dikkatli bir şekilde dinlendikten sonra tesisattan sızan suyun yeri tespit edilir. Daha sonra ise ekipler duvarda tesisata ulaşacak şekilde oyuk açarlar. Bu oyuktan tesisat borusunun durumu dikkatli bir şekilde incelenir. Eğer sızıntının olduğu nokta çok büyük değilse o zaman yama gibi yöntemler ile sorun çözülebilir. Eğer sorun yama gibi yöntemler ile çözülemeyecek ise o zaman boru tamamen çıkartılır ve yerine Avrupa standartlarında yeni bir boru takılır. Daha sonrasında ise duvar tekrar onarılır ve eski haline dönderilir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra ise artık tesisatınız su kaçırmayacaktır.

Su kaçak tespiti yapıldıktan sonra gerekli müdahaleler ile tüm bu sorunlar ortadan kaldırıldıktan sonra artık günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak bu sorun ile yeniden karşılaşmak istemiyorsanız o zaman sizde kendi başınıza bazı önlemler almalısınız. Ancak bunun için ilk olarak bu soruna nelerin neden olduğunu çok iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü kimi zaman su sızıntısına neden olan şeyler için müdahale alamazsınız. Ancak müdahale alabileceğiniz önlemlerde bulunuyor. Eğer bunları çok iyi bilecek olursanız aynı sorun ile karşılaşmazsınız.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey deprem gibi doğal afetlerdir. Bu gibi afetlerden sonra yapının görünüşünde herhangi bir zarar olmayabilir. Ancak su tesisatı gibi tesisatlar için kesinlikle kontrol yaptırılması gerekiyor. Çünkü duvar içerisindeki borular kimi zaman yüksek gerilmeler altında çatlayabiliyor. İlk başlarda bunun farkına varmazsınız. Ancak daha sonradan vardığınızda ise iş işten geçmiş olabilir. Bu nedenle doğal afetlerden sonra yapıyı kontrol etmesi için bir tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz. Ayrıca su saatinizi kontrol etmenizde de fayda var. Eğer hiçbir yerde su açık olmadığı halde su saatiniz dönüyorsa o zaman tesisatta su sızıntısı var demektir. Bunu engellemek içinse Su kaçak tespiti firmaları ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise sorun ortadan kaldırılacaktır.

Su kaçak tespiti firması seçerken de dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü kimi su tesisat firmaları halen eski yöntemleri tercih ediyor. Eski yöntemlerde ise duvarın büyük bir kısmı yıkıldığı için ekstra mali külfetler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer bunun olmasını istemiyorsanız o zaman günümüze ayak uydurmayı başarmış olan firmaları tercih etmelisiniz. Bu sayede sizde istediğinizi elde edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Su Kaçağı başlıklı makalemizde avcılar su tesisatçısı, beylikdüzü su tesisatçısı ve bulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Kaçağı Su Kaçağı