Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

4MSu Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

                Her yapı için en büyük sorunlardan bir tanesi su sızıntılarıdır. İlk başlarda su sızıntısı çok az olduğu için dikkatinizi çekmez. Bu su sızıntılarını fark etseniz dahi önemsemeyebilirsiniz. Ancak su sızıntısını erkenden fark edip gerekli olan önlemleri almayacak olursanız o zaman bu sızıntılar her geçen gün artarak ilerlemeye devam edecektir. Bu da birçok sorunu beraberinde getirecektir. Özelliklede yapının büyük bir zarar görmesine ve beton kimyasının bozulmasına neden olabilir. Ayrıca bu su sızıntısını engellemek için alınacak olan önlemlerde artacağı için ilk başta ödeyeceğiniz ücretten çok daha fazlasını ödemek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle su sızıntılarını far ettiğiniz an gerekli önlemleri almalısınız. Peki, Su kaçağı nasıl anlaşılır?

Su kaçağını anlamanın birçok farklı yolu bulunuyor. Ancak asıl önemli olan su kaçağını erkenden ve çok daha fazla ilerlemeden tespit etmektir. Bunun için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Evinizde su kaçağı olduğundan şüphe ediyorsanız ilk olarak yapmanız gereken tüm çeşmeleri kapatmak olacaktır. Daha sonra ise su saatinizi kontrol etmelisiniz. Eğer evinizde su kullanmadığınız halde saatiniz zamanla değişiyorsa o zaman evinizde su kaçağı var demektir. Bu durumda hemen gerekli müdahaleleri almanız gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken ise muslukları ve bağlantı noktalarını kontrol etmek olacaktır. Su kaçağının olduğu noktayı bulduktan sonra kendiniz gerekli önlemi almalı ve en kısa sürede profesyonel bir ekiple iletişime geçmelisiniz. Ancak Su kaçağı nasıl anlaşılır diye araştırırken kimi zaman su kaçaklarının musluklardan ya da vidalardan olmadığını göreceksiniz. İşte bu durumda sorun daha büyük demektir. Ancak yine de ilk önce bir şeyi daha kontrol etmeniz gerekiyor. O da kombi ve peteklerinizdir.

Su kaçağı nasıl anlaşılır? Diye merak ettiniz ve sıra kombi ile peteklerinizi kontrol etmeye geldi. İlk olarak bakmanız gereken şey kombinizin basınç değeridir. Kombinizin basınç değerini bir yere not ettikten sonra belli bir süre bekleyiniz. Bekledikten sonra tekrar kombinizin basınç değerinde bakın. Eğer kombinizin basınç değerinde değişme varsa o zaman ya kombiniz ya da petekleriniz su sızdırıyor demektir. Bu durumda hem kombinizdeki hem de peteklerinizdeki eklem noktalarını ve vidaları teker teker kontrol etmelisiniz. Bu sayede su kaçağının olduğu noktaları tespit edebilirsiniz. Ancak kimi zaman yine su kaçaklarını tespit edemeyeceksiniz. Bu durumda ise son çare su tesisatçısını çağırmaktır.

Su kaçağı nasıl anlaşılır? Diye araştırma yaptıktan sonra su kaçağını bulamadınız. O zaman sorun tesisattan kaynaklanıyor demektir. Yani duvar içerisindeki tesisatınız su sızdırıyor demektir. Bu sorunu biran önce ortadan kaldırmanız gerekiyor. Eğer bu sorunu ortadan kaldırmazsanız o zaman zamanla duvar içerisindeki tesisattan sızan su artmaya başlayacak ve bu da yapının zarar görmesine neden olacaktır. Ayrıca su sızıntısı artmaya başladığı zaman sızıntıyı tamir etmek için alınacak önlemler artacağı için maliyette artmaya başlayacaktır. Bu nedenle su sızıntısı sorunu ile karşı karşıyaysanız ve bunun duvar içerisindeki tesisattan kaynaklandığını düşünüyorsanız hemen profesyonel ekipler ile iletişime geçmelisiniz. Bu sayede gerekli önlemleri alabileceksiniz.

Alanında profesyonel ekipler su kaçağını tespit ederken teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Bu sayede duvar içerisindeki tesisattan sızan suyun yeri noktasal olarak tespit edilir. Suyun sızdığı nokta tespit edildikten sonra buradaki boru yenisi ile değiştiriliyor. Bu sayede de sorun tamamen ortadan kalkmış oluyor. Eğer sizde Su kaçağı nasıl anlaşılır? Diye merak ediyorsanız o zaman yapmanız gereken bu adımları izlemek olacaktır. Bu sayede sizde su kaçağına karşı gerekli önlemleri alabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Su Kaçağı başlıklı makalemizde avcılar su tesisatçısı, beylikdüzü su tesisatçısı ve bulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Kaçağı Su Kaçağı