Logar Açma • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
Logar Açma

Logar Açma

Logar Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Logar; su giderleri ve kanalizasyonlar için yapılan, belirli aralıklar denetlenmesi ve onarılması gereken ve genellikle suyun daha kolay bir şekilde akabilmesi için silindir şeklinde dizayn edilen yapılar olarak adlandırılır. Logarlarda acil durumlarda müdahale edebilmek için bir de acil durum kapakları bulunmaktadır.

Logarlar tüm şehir tarafından kullanıldığı için kimi zaman logarlarda tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle tıkanan logarların hemen açılması gerekir. Çünkü bu şehrin kirlenmesine, kötü kokmasına ve altyapı sistemlerinin çökmesine neden olabilir. Logar açma işlemi sayesinde işte bu tıkanıklıklar kolay bir şekilde açılmaktadır.

Eskiden Logar açma işleminde kimi zaman logarlar kırılmak zorunda kalırdı. Bu da zaten tıkanık olan logarın daha fazla tıkanmasına neden olurdu. Ancak günümüzde ise artık kırmadan logar açma işlemleri yapılabiliyor. Bu sayede de logara en ufak zarar vermeden açma işlemi başarılı bir şekilde yapılabiliyor. Ancak bunun içinde alanında uzman kişiler ile çalışmak şart! Çünkü alanında uzman olmayan kişilerin yapacağı müdahaleler sorunun daha fazla büyümesine neden olabilir.

Uzman kişiler sahip oldukları teknolojik aletler ve deneyim sayesinde logarlarda meydana gelen tıkanıklıkları yapıya zarar vermeden kolay bir şekilde bulabiliyor. Tıkanık olan yer bulunduktan sonra kırma yapılmadan Logar açma işlemi ile bu noktalardaki tıkanıklar giderilmekte ve bu sayede de bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Logar Açma Sırasında Tıkanıklıklar Nasıl Bulunuyor?

Logarlarda meydana gelen tıkanıklıkları bulmak için genel olarak teknolojik cihazlar kullanılıyor. Kameralı olan bu teknolojik cihazlar logar sistemine bırakılır ve cihazın çektiği görüntüler bilgisayar aracılığı izlenir. Cihaz logarda ilerler ve tıkanık olan noktaya kadar gelir. Bu sayede logarın tıkanık olan noktası tespit edilir. Daha sonrasında ise bu bölge noktasal olarak belirlenir ve Logar açma işlemine başlanılır.

Logar açma konusunda uzman bir firma ya da şirketten yardım almanız son derece önemlidir. Çünkü logar altyapısındaki tıkanıklıkları kırarak ve bilmeden onarmaya kalkarsanız o zaman daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hem sizin mağdur olmanıza hem de daha büyük maliyetler ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle Logar açma işlemi için her zaman alanında deneyimli olan firma ya da şirketler ile iletişime geçmelisiniz. Bu sayede kameralara sahip olan cihazlar kullanılarak logarlara zarar vermeden tıkanıklıklar tespit edilecek ve daha sonrasında bu tıkanıklıklar yine deneyimli olan personeller sayesinde çözülecektir. Bu sayede sizde bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Logar açma işleminde son teknolojiye sahip cihazlar kullanılıyor. Bu cihazlar teknolojik olduğu için bu cihazları kullanacak olan kişilerde özel olarak eğitiliyor. Gerekli tüm eğitimleri alan bu kişiler cihazları sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Ayrıca bu kişiler düzenli olarak eğitim aldıkları içinde yeni çıkan cihazları da kolay bir şekilde kullanabiliyorlar. Bu sayede de logarlarda meydana gelen tıkanıklıkları kolay bir şekilde bulabiliyor ve şehirleri logarlardan gelen kötü kokulardan kurtarmış oluyorlar.

Artık teknolojinin de gelişmesi ile beraber kullanılan bu yeni yöntemler sayesinde müşteri memnuniyeti en üst düzeye çıkartılmış olunuyor. Özellikle eski yöntemlere göre artık çok daha hızlı ve temiz bir şekilde Logar açma işlemi gerçekleştiriliyor. Eski yöntemlerde logarların kırılarak açılması ve daha sonrasında tekrar onarılması gerekiyordu. Ancak bu cihazlar sayesinde artık bu gibi sorunlar yaşanmıyor. Ayrıca bu cihazlar özel eğitimli kişiler tarafından kullanıldığı içinde en ufak sorunla dahi karşılaşılmıyor. Zaten deneyimli olmayan birisi bu cihazı kullanamıyor. Bu da sorunları daha doğmadan önlüyor. Son yıllarda kurulan özel firmalar size logar açma konusunda yardımcı olacaktır.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı