Lavabo tıkanıklığı • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
Lavabo tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı

                                              Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri

                Teknoloji her alanda gerekliği olduğu gibi evinizde yaşanan lavabo tıkanıklığı sorununda da gereklidir. Eğer siz de mutfakta yıkadığınız bulaşıklardan düşen artıklar yüzünden bu tıkanıklığa sebep olduysanız ve hiçbir şekilde kendi imkânlarınızla bu tıkanıklıkları gideremiyorsanız hemen firmaların uzman ekiplerinden yardım isteyebilirsiniz. Onların sahip oldukları son teknoloji cihazlar sayesinde lavabonuza ve mutfak fayanslarınıza zarar vermeden tıkanıklık tespit edilerek kolayca giderilecektir.

Lavabo tıkanıklığı açmak zorlu bir süreçtir ve evdeki malzemelerle kendiniz kolayca tıkanıklığı gideremeyebilirsiniz. Lavabo içerisine dökülen yağlar ve diğer farklı atıklarla birlikte yağlanmanın sağladığı kenetlenme durumu büyük bir tıkanıklık sebebidir. Aynı zamanda tıkanıklığa neden olan diğer bir sebep de su ile her maddenin çözünmemesidir. Bu durumda lavabodan gönderilen maddeler zamanla tıkanıklığa sebep olmaktadır. Suda çözünmeyen maddelerden örnekler verecek olursak saç kılı, yemek kalıntıları, yağlı atıklar gibi maddeler yüzünden lavabo tıkanıklığı yaşamanız olağandır. Bu durumda sizin evde yapacağınız müdahaleler küçük tıkanıklıkları açabilir. Yalnız büyük tıkanıklıkları açmak için lavaboyu zorlamak hem ona zarar verecek hem de sizi boşu boşuna uğraştırmış olacaktır. Sizde bilinen yöntem olan sıcak sodalı suyu az az dökerek lavabonuzu açabilirsiniz. Bu da etkili olmazsa lavabonuzun vidasını sökerek içerisindeki atıkları çıkarabilirsiniz. Yalnız eğer tıkanıklık büyükse ve atıklar gider borularına kadar inmişse bunu sizin açmanız mümkün olmayacaktır. Firmalar alanında uzman ve donanımlı tesisatçılar çalıştırmaktadır. Lavabo tıkanıklığı gibi önemli bir konuda donanımlı ve bilgi sahibi olan ekiplere telefon açmanız yeterli olacaktır. Sizin vermiş olduğunuz adresi anında bularak evinize gelen tesisatçılar ellerindeki teknolojik cihazlar sayesinde hem tıkanıklığın sebebini öğrenecek hem de nereden kaynaklandığını görebileceksiniz. Ellerindeki detektörlü ve kameralı cihazlar sayesinde zahmet çekmeden tıkanıklığa sebep olan cisimleri görme imkânı bulacaksınız. Bu durumda aynı hatayı yapmaktan kaçınacaksınız. Aynı zamanda eğer kendiniz tıkanıklığı açmaya çalışırsanız belki bu işte başarılı olabilirsiniz ama bu durum geçici olacaktır. Eğer uzman ekipler tarafından tıkanıklık giderilirse bu durum kesinlikle kalıcı olacaktır. Bu sayede hem üzülmeyecek hem de yorulmadan bulaşıklarınızı yıkayabileceksiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Tıkanıklıklar genellikle yağ, çay ve saç gibi atıklarla lavabonuzun altındaki boruya bağlı kısımda birikmeyle oluşmaktadır. Atık birikintisi için bulunan hazne, lavabonun altındaki tesisat borusuna bağlıdır. Bu hazne içerisinde su bulundurur bu suysa gelen atıkların koku yapmamasını sağlamaktadır. Yalnız evinizde birden fazla lavabo tıkalıysa bu durum ana tesisat borusundan kaynaklanan bir sorundur. Bahsedilen tıkanıklığı sizin açmanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda uzman tesisatçılardan yardım almanız gerekmektedir. Böylece bu işi bilen birisine yaptırmanız işlem sırasında malzemelerin bozulup kırılmamasını sağlar. Sizler de bu şekilde ayrıca bir masraf çıkarmadan işinizi uygun fiyatlarda yaptırmış olursunuz. Eğer lavabo tıkanıklığı için evinizde basınçlı su kullanmaya çalışırsanız bu durum hem tıkanıklığı açmaz hem de tüm basınçlı suyu lavabo geri teper ve evinizin içi kirlenmiş su ile dolar.

Tesisatçıların sahip oldukları robotlar sayesinde lavabo tıkanıklığı açmak daha kolaydır çünkü bu robotlar tıkanıklığa neden olan cismi bularak parçalara ayırır. Bu durumda tıkanıklık çözülür ve risk içeren bir durum da yaşanmamış olur. Kameralı cihazlar sayesinde lavabodaki atıklar görülerek hepsinin temizlenmesi sağlanır. Kamerasız sistem ile temizlenen lavabo sağlıksız olur çünkü gözle görülmediği için birkaç atık kalır. Bu da ilerleyen zamanlarda yeni bir tıkanıklığa sebep olur. Bu yüzden uzmanlar cihaz kullanımı hakkında bilgi sahibi oldukları için evinizin lavabolarındaki sorunu kökten çözerek sizlere daha iyi hizmetler vermiş olurlar.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı