Lavabo Tıkanıklığı Açma • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

                                  Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolar evlerde, kafe ya da iş yerlerinde en çok kullanılan alanlardan birisidir. Sık kullanılan alanlardan olması da çok sık bozulmasına ve tıkanmasına sebep olmaktadır. Her ne kadar kimyasal maddeler ya da lavabo pompalarıyla çözüm bulunsa da her zaman yapılan bu müdahaleler etkili olmayabilir. Bu durumda alanında uzman tesisatçılara başvurmaktan başka çare yoktur. Alanında uzman kişiler sayesinde hem tıkanıklıklar kolayca giderilir hem de çözüm kalıcı olur.

Eğer mutfak giderinizde su yavaş yavaş gidiyor ya da hiç gitmeyerek lavaboya birikiyorsa büyük bir tıkanıklık sorunu var demektir. Lavabo tıkanıklığı açma işlemini kendi imkânlarınızla yapabilirsiniz. Bu da ya pompa yardımıyla ya da sıcak sodalı suyla olabilir. Ya da lavabo boşluklarından şiş ya da uzun bir demir parçasıyla tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz. Yalnız bir durum var ki o da bu şekilde müdahale ettiğinizde çözüm ya geçici olup aynı durum yeniden yaşanacak ya da kendi imkânlarınız lavabonuzun daha fazla bozulmasına sebep olacaktır. Ekstra masraflar çıkması böylece bütçenizi sarsacaktır. Eğer lavabonuzda inşaat zamanında yapılan bir eksiklik yoksa ya da yakın zamanda herhangi bir tadilat yaptırmadıysanız yağlanma ve yemek atıklarından kaynaklı tıkanıklık yaşamanız olağandır. Destek istediğiniz donanımlı tesisatçıların kullandıkları çelik helezon yaylı robotlar sayesinde lavabo tıkanıklığı açma işlemleri olumlu sonuçlar verecektir. Bu robotlar sayesinde mutfağınız hiçbir şekilde zarar görmeyecek ve oldukça kaliteli bir iş çıkmış olacaktır. Normal tıkanıklık açma robotlarından daha farklı kameralı bir sistem olarak kullanılan cihazlar sayesinde lavabonuzu daha iyi görerek kalan ufak kalıntıları da kolayca temizleyecek olan uzmanlar size kalıcı yöntemler uygulamış olacaklardır.

                            Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri

Evlerde ya da iş yerlerinde tıkanan lavabolar çamaşır ve bulaşık makinesi gideri ile lavabo giderine bağlandığı için tıkanıklık kaçınmaz oluyor. Çamaşırların pamukları ve bulaşıkların yağlı atıkları birleşerek balçık haline gelmektedir. Bu durum ise oluşan balçıkların ve atık suların geri çıkmasına bile sebep olabilir. Yani sizin bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu yüzden alanında donanımlı tesisatçılar gelir ve öncelikle görüntüleme sistemi ile tıkanan yeri tespit ederler. Sonrasında özel olarak geliştirilen robot lavabo tıkanıklığı açma cihazı devreye sokularak tıkanmış lavaboları kırmadan açma işlemini gerçekleştirmiş olur. Eğer tıkanmış lavaboları nasıl açabiliriz? Konusunda araştırma yapıyorsanız sizlere önerilecek yöntemler bellidir. Örneğin lavabo aç adı verilen asitli kimyasallar ya da sahip olduğumuz pompalarla bu işlemi gerçekleştirebileceğimiz söylenir. Fakat bunlar kesinlikle doğru bir yöntem değildir. Çünkü bazı tıkanıklıklar o kadar büyüktür ki asla bir pompa yardımıyla bu tıkanıklıkları açmak mümkün olmaz. Aksine daha büyük bir soruna yol açılabilir. Lavabo aç adı verilen kimyasallar lavabonuzun contasına değerek onun özelliğini yitirmesine sebep olabilir. Bu durum da atık su sızıntılarına sebep olarak evinize, halılarınıza zarar verebilir. Size ve komşularınıza pis kokular gönderebilir. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda uzman ekiplerden yardım almanız hem evinize hem de size ve komşularınıza daha olumlu sonuçlar verdirecektir. Sizin kullandığınız pompa sorunu yalnızca kısa süreliğine giderecek ve aynı sorun yeniden yaşanacaktır. Sürekli pompalama yapmanı da lavabonuzdaki küçük atıkların gelmemesine ve başka atıklarla birleşmesine sebep olacak bu da lavabo tıkanıklığı açma işleminizde olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

Alanında uzman ekiplerle son teknoloji donanımlar sayesinde sizde evinizde ya da iş yerinizde bulunan lavaboları hem kalıcı şekilde açtırın hem de kötü kokulara engel olun. Uzmanlar sayesinde lavabo tıkanıklığı açma işlemi can sıkıcı hal olmaktan çıkacaktır.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı