Kanal Açma • Su Tesisatçısı, Su Kaçağı, Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma
 Kanal Açma

Kanal Açma

Kanal Tıkanıklığı ve Kanal Açma

                Tesisatlarda meydana gelen ufak arızalar genellikle daha büyük arızanın işareti olmaktadır. Bu sebeple de sorun yaşandığında giderilmesini sağlamak büyük sorunları engellemektedir. Banyolarda ve gider borularında oluşan sıkıntıların biri de kanal tıkanıklığı olmaktadır. Giderlerden suyun akmaması da bunun bir belirtisi olmaktadır. Ayrıca tıkanıklık farklı yollardan da kendini gösterebilmektedir. Tuvaletin tıkaması ya da boruların suyu kaldıramayarak sızıntı vermesi de görülen durumlardan olmaktadır. Bu durumlarda uzmanların çağrılarak arıza tespitinin yapılması istenmelidir. Arızanın kanalda meydana geldiğinin tespit edilmesi durumunda kanal açma işlemi yapılabilmektedir.

Günümüzde tesisat arızalarının giderilmesi oldukça kolay olmaktadır. Ayrıca kırma işlemleri de rahatlıkla en aza indirilebilmektedir. Cihazlarla da arıza tespiti mümkün olmaktadır. Böylece arıza tespit esnasında da eve ya da banyoya zarar verilmesi durumu ortadan kalkmaktadır. Bu amaçlar kullanılabilen birden fazla sistem ve cihaz bulunmaktadır. Hangi yöntemin uygulanabileceği ise ustalar tarafından belirlenmektedir. Sorunun niteliğine göre de tespit ve onarım işlemleri yapılmaktadır. Kanal açma işlemi de aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Görüntüleme cihazları da bu amaçla kullanılabilmektedir. Bazı sorunlarda robot ve görüntüleme cihazı gönderme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca kanalizasyona olması nedeniyle de giderlerin açılması önemli olmaktadır. Arızanın ertelenmesi ile birlikte koku oluşma durumu da meydana gelebilmektedir. Bu durum evde rahatsız edici boyutlara da ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra kokular ve giderlerin tıkanması ile birlikte sağlık sorunları da meydana gelmektedir. Ev temizliğinin önemli bir kısmı olan banyo ve tuvaletlerde yaşanan sorunların önemli olması nedeniyle uzman kişilerden yardım almak oldukça faydalı olmaktadır.

Neden modern cihazlar?

                Geçmiş yıllarda kanal açma işlemleri eski yöntemler ile yapılmaktaydı. Bu durumun sonucunda ise arızalarda devamlı olan fayans kırma işlemleri gerçekleştirilmekteydi. Kırma işlemleri maddi olarak ev sahiplerine oldukça fazla yük olduğundan sıkıntıları fazlasıyla artırıyordu.  Ayrıca onarım sonrasında yapılan temizlik işlemleri de daha farklı bir sorun ortaya çıkardığından birçok kişi tıkanıklık gibi sorunları erteledi. Sorunun çözülmemesi durumunda ise arızanın daha büyük hale gelmesi kaçınılmaz oldu. Günümüzde ise yöntemler geçmişin aksine ilerlediğinden yukarıda bahsedilen sorunların birçoğu ortadan kalkıyor. Yeni teknoloji cihazlar ile birlikte birçok arızanın giderilmesi oldukça kısa zaman alıyor. Ayrıca kırma işlemine de bu noktada gerek kalmıyor. Büyük arızalarda ise kırma oldukça küçük boyutlarda yapılabiliyor. Bu durumu sağlayan ise nokta atışı yapan cihazlar oluyor. Modern aletler ile birlikte arızanın tam yerinin tespiti oldukça kolay oluyor. Kanal açma da ardından çok kısa bir zamanda gerçekleştirilebiliyor.

Kanal açma işlemleri yapılırken yeni cihazların kullanılması ile birlikte daha büyük arızalar da giderilebiliyor. Betonun kırılmasının yanı sıra kazma ve daha derine inme çabası da ortadan kalkıyor. Robot sistemler ile birlikte tıkanıklık da rahatlıkla çözülebiliyor. Kamera sisteminin ucuna takılan robot kanca sistemleri tıkanıklığa neden olan katı atıkların kısa sürede çıkartılmasını sağlıyor. Böylelikle kötü kokuya ve büyük sıkıntılara neden olan arızalar da giderilmiş oluyor. Bu yüzden kişilerin uzmanlarla birlikte ve modern yöntemlerle çalışan firmaları tercih etmesi gerekiyor. Aksi durumda daha fazla masraf ile karşılaşmak şaşırtıcı olmuyor. Kırma işlemleri sonucunda evlerde yaşanan sorunlar da ayrı bir rahatsızlık olarak ev sahiplerinin karşısına çıkıyor. Ayrıca kanal açma makineleri ile yapılan işlemler de eski yöntemlere göre oldukça kısa sürüyor. Bu sayede evde devamlı olarak yabancı kişilerin dolaşması gibi durumlarla karşılaşılmıyor. Bu nedenle de pek çok kişi bu yönde çalışan firmaları tercih ediyor.

 
Su Kaçağı Su Kaçağı